“Iyeywankekur:Lucas Yoyogi” のwerson間の差分
Iyeywankekur:Lucas Yoyogi (Ipemoto a=nukar)
2025 pam 4 2025-04-28T11:02:04+00:00up 28 302025 (Kun.) 11:02時点におけるwerson
、 2025 pam 4 2025-04-28T11:02:04+00:00up 28 302025 (Kun.)編集の要約なし
細編集の要約なし |
編集の要約なし |
||
| 1行目: | 1行目: | ||
__NOTITLECONVERT__ | __NOTITLECONVERT__ | ||
Sisam ku=ne. Hemtomani wano aynu itak k=eyaypakasnu hi k=oasi. | |||
== Itaksay ku=nuye hine ku=yayitupare hi == | |||
* Teeta wano aynu utari eywanke hawhum patek k=eywanke hi. | |||
{| class="wikitable" | |||
|+Ciiosankep | |||
!Moto hawhum | |||
!Ku=nukar itakitokpa | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{g}- | |||
|<nowiki/>-{k}- | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{z}- | |||
|<nowiki/>-{c}- | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{d}- | |||
|<nowiki/>-{t}- | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{b}- | |||
|<nowiki/>-{p}- | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{ts}- | |||
|<nowiki/>-{c}- | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{d͜ʒ}- | |||
|<nowiki/>-{c}- | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{fu}- | |||
|<nowiki/>-{hu}- | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{fu}- mosma -{fV}- | |||
|<nowiki/>-{huV}- | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{Cyu}- | |||
|<nowiki/>-{Ciw}- | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{Cyu}- mosma -{CyV}- | |||
|<nowiki/>-{CiyV}- | |||
|- | |||
|<nowiki/>-{Vː}- | |||
|<nowiki/>-{V}- | |||
|} | |||
* neun ne yakka repunkur itak hene teeta wano somo eywanke hawhum (ku=ye yakun hawkor ponehum ({{lang-en|voiced consonant}}) hene k=eywanke hine, itak <nowiki>-{}-</nowiki> (romaunkur itakitokpa katakana somo ne -{template}-(?)) ani kosaykar hi. | |||